Události


Stacionářem chodí Mikuláš

Mikuláš

Klienti II. oddělení připravili v pondělí 7. prosince pro své mladší kamarády ze stacionáře i ze SpMŠ Mikulášskou nadílku. Mikuláš se svým průvodem prošel všechna oddělení. Dětí se ptal, zda byly hodné a za básničku či písničku anděl každému dal malý balíček sladkostí.

Více

Publikováno 7. 12. 2020 14:35

Vánoční nálada

vaříme punč

Dnešní ráno jsme se všichni probudili do zasněžené krajiny. Ve stacionáři jsme si udělali vánoční výzdobu a uvařili jsme si ovocný punč. Povídali jsme si o Vánocích - o vánočních zvycích, dárcích a jak se těšíme na Ježíška. Dopoledne nám příjemně uteklo.

Více

Publikováno 3. 12. 2020 14:17

Reportáže z Týdne sociálních služeb

Jmenuji se Martin Trnka a byla mi svěřena důležitá úloha reportéra. Mým úkolem bylo během Týdne sociálních služeb udělat reportáž o našem zařízení. Letos si taky připomínáme 25 let od vzniku oddělení pro mládež a dospělé. Toto oddělení si od začátku říká „Medvědi“.

Více

Publikováno 14. 10. 2020 11:32

Týden sociálních služeb

Letošní Týden sociálních služeb bude jiný, než byly tyto týdny v předcházejících letech.

Více

Publikováno 5. 10. 2020 15:14

Medvědi v září

Sešli jsme se po prázdninách, a přes zvláštní koronavirovou dobu, plni optimismu. Po sdělení dojmů z prázdnin jsme se dali do plánování zájmových aktivit. Téma, kterému se budeme po celý rok věnovat, je Rok v přírodě s medvědem Márou.

Více

Publikováno 17. 9. 2020 12:40

Sbíráme bylinky

Již delší dobu pěstujeme na zahradě stacionáře bylinky, hlavně mátu a meduňku. Bylinky sbíráme, připravujeme z nich osvěžující nápoje a sušíme je. V těchto parných dnech je nealkoholické mojito žádaným osvěžujícím nápojem. Ze sušených bylinek budeme zase v zimě vařit chutné čaje.

Více

Publikováno 18. 8. 2020 9:49

Medvědi o prázdninách

I přesto, že jsou prázdniny, tak vůbec nezahálíme. Pěkné počasí využíváme k pobytu na zahradě, kde malujeme křídami obrázky, věnujeme se údržbě zahrady a také relaxujeme v pergole. Také jsme se zúčastnili akce „Setkání v červenci“, kterou pořádalo SPMP ve spolupráci s Městem Třebíč a DDM.

Více

Publikováno 8. 7. 2020 9:37

Na jarmarku

Ve čtvrtek 11. 6. 2020 jsme se šli podívat na jarmark bio/eko výrobků s označením Vysočina regionální produkt. Venku bylo hřejivé počasí a tak se nám na náměstí, kde se jarmark konal, hezky šlo. Náměstí bylo plné stánků. Prohlédli jsme si zboží, ochutnali poctivé výrobky a něco málo nakoupili.

Více

Publikováno 15. 6. 2020 11:02

Medvědi a COVID- 19

13. března došlo k přerušení činnosti denních stacionářů. Tak se stalo, že i dveře našeho II. oddělení se na dlouhou dobu klientům zavřely. Co se za nimi dělo? Nejdříve se všichni zaměstnanci pustili do šití roušek. A šili v práci, šili doma, prostě šili, dokud bylo potřeba.

Více

Publikováno 25. 5. 2020 19:48

Karneval

Ve středu 4. března naše oddělení "Medvědi" pořádalo karneval. Téma karnevalu bylo "Indiáni". V rámci dílniček jsme si vyrobili čelenky s brky a různé kostýmy. Pozvali jsme také malé kamarády se Speciální Mateřské školy. Program byl bohatý, soutěže, hry a hudba nás provázely celé dopoledne.

Více

Publikováno 6. 3. 2020 10:12