Události a akce

Turnaj v ruských kuželkách.

Poslední teplé zářijové dny přímo lákají k pobytu venku. Zlákaly i klienty II. oddělení. Každé dopoledne tráví vycházkami a pobytem na zahradě. Jezdí na kolech na dopravním hřišti, využívají stínu pergoly pro dopolední posezení a povídání u kávy. V pergole klienti tráví i odpoledne, to hrají společenské hry. V úterý 18. září si klienti uspořádali turnaj v ruských kuželkách. Několik dní před turnajem pilně trénovali a to se při turnaji vyplatilo. Hra všem šla a hlavně se všichni dobře bavili. Absolutním vítězem turnaje byla Olga Haklová, za tento výkon získala sladkou odměnu.

WP_20180918_09_58_51_Pro.jpg

 

Návštěva vyhlídky

V jeden slunečný zářijový den jsme s několika dětmi z prvního oddělení vyrazily na vyhlídku nedaleko stacionáře - ke Kostelíčku. Daleký výhled se dětem moc líbil, stejně jako krátké povídání o Třebíči. Malí návštěvníci s naší pomocí zdolali i spoustu schodů, o to víc si pak výhled z ochozu užívali.

20180912_102356.jpg

Letní pobyt ve Velkých Pavlovicích
 
Letošní druhý prázdninový týden trávili klienti II. oddělení ve Velkých Pavlovicích. Někteří do Pavlovic cestovali vlakem, druhá skupina jela autem. Po příjezdu do Penzionu U Hiclů se všichni ubytovali a prohlédli si prostředí penzionu i Velké Pavlovice. Čas jsme trávili vycházkami po zajímavostech Velkých Pavlovic a nejbližšího okolí. A že bylo na co se koukat. Hned kousek od našeho penzionu byla kontribuční sýpka, kterou přestavěli na luxusní hotel, dále jsme navštívili ekocentrum Trkmanka, barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, prohlédli si komplex školních budov, infocentrum a  ochutnali zmrzlinu z několika cukráren. Ve středu jsme podnikli nejdelší výlet. Mezi vinicemi jsme došli na rozhlednu Slunečná, odkud byl kouzelný výhled do kraje. Cestou zpět jsme míjeli kapli Svatého Urbana a šlechtitelskou stanici vína. Ve čtvrtek byl pro všechny program nejzajímavější, dopoledne jsme si prohlédli Opilé sklepy, které vypadají, jako když tančí a navečer jsme navštívili společnost Vinium, jednoho z největších výrobců vín, jehož historie sahá až do roku 1936 a dozvěděli se, jak se vyrábí víno. Exkurze byla velice zajímavá. Dobu odpočinku trávili klienti v příjemném prostředí penzionu, kde byly dva bazény, venkovní i krytý a posezení v pergole. Personál penzionu i restaurace byl velice milý a ochotný. Nikomu se nechtělo domů a už se všichni těší na příští pobyt v tomto kouzelném kraji meruněk a vína.
 
P1080305.JPG
 
 

Nové auto pro stacionář

Od půlky května 2018 se klienti Denního rehabilitačního stacionáře pro tělesně a mentálně postižené Třebíč svážejí novým svozovým autem. Stávající Ford Transit, který sloužil k rozvozu klientů stacionáře od roku 2003, dosloužil. Na nový moderní vůz opět značky Ford Transit se složili Nadace Agrofert, Rotary klub Třebíč, Hlouch Motors Třebíč a Město Třebíč. Ve středu 27. 6. bylo auto slavnostně za účasti dárců předáno stacionáři. Díky jejich nemalé finanční pomoci se mohou klienti stacionáře bezpečně dopravit do stacionáře a zpět domů nebo v rámci základních činností do knihovny, na kulturní a sportovní akce, letní pobyt apod. Mnozí z nich by bez svozu nemohli stacionář navštěvovat. Vozidlo je navíc vybaveno rampou a kotvením pro dva invalidní vozíky, což umožňuje i přepravu těžce handicapovaným klientům. Pevně věříme, že vozidlo bude sloužit svému účelu alespoň tak dlouho jako vozidlo předchozí. Všem dárcům děkujeme.

DSCN1576.JPG

 

Dny pro společný úsměv

Dny pro společný úsměv byly letos celkem tři. První – hudební odpoledne se konalo ve čtvrtek 10. 5. v odpoledních hodinách na zahradě stacionáře. Pro účastníky byl nachystaný hudební program, opékání buřtů a soutěže. V programu vystoupili žáci ZUŠ v Třebíči, během odpoledne vystoupili několikrát a všichni si mohli s nimi zazpívat. Muzikoterapii předvedli senioři z Domova pro seniory Manž. Curieových a i zde se mohli ostatní zapojit. Dále zazpívali členové pěveckého sboru Resonance a nechybělo ani vystoupení klientů stacionáře. Klienti z I. oddělení předvedli tanečky, které se učí během dopoledního programu a klienti II. oddělení předtančení z plesu „Starci na chmelu“. Závěrem odpoledne si všichni zasoutěžili v country tancích. Počasí bylo slunečné a nálada výborná.

Druhý den byl 29. 5. – výtvarné dopoledne. Největší zájem návštěvníků byl o vyrábění papírových výrobků v dílničkách. Dílničky byly dvě a v každé si mohli návštěvníci vyrobit jiný výrobek – sluníčko nebo srdíčko. Mimo to byla přichystána výstava výrobků našich klientů na zahradě stacionáře a prohlídky prostor stacionáře.

Posledním dnem bylo sportovní odpoledne ve středu 13. 6. Tato akce již tradičně probíhá na zahradě stacionáře a ani letos tomu nebylo jinak. Po slavnostním zahájení, vystoupení žáků ZUŠ a klientů stacionáře si všichni mohli vyzkoušet své dovednosti v pěti soutěžních disciplínách. Potom následoval zbytek programu – Diskohrátky v podání žákyň ZŠ Horka-Domky, zumba, canisterapie a workshop skupiny Magnis. Po celé odpoledne byl pro účastníky nachystán skákací hrad a opékání buřtů. Tento den byl deštivý, přesto se celý program zvládl bez větších problémů, ke konci se přece jen počasí umoudřilo a vše se vydařilo.

Po všechny tři akce byl pro účastníky zajištěn pitný režim, za soutěže byl každý odměněn a své hodnocení akce mohl vyjádřit v návštěvní knize. Hlavním cílem tohoto projektu bylo prohloubení tolerance mezi handicapovými a zdravými lidmi. Ukázat široké veřejnosti, že i lidé s handicapem se umí bavit a užít si příjemné chvíle s úsměvem na tváři. A to se nám podařilo.

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se se svými žáky zapojili do vystoupení, všem vystupujícím a studentkám SOŠ v Moravských Budějovicích, které při akcích pomáhali a samozřejmě i sponzorům, kteří letošní Dny pro společný úsměv podpořili.

DSC_0654.JPG
 
 

Na vlakovém nádraží

V pátek 8. 6. jsme se dětmi vydali na vlakové nádraží. Měli jsme štěstí, zrovna jely dva vlaky. Děti jim zamávaly a pak si prohlédly prostory vlakového nádraží.

20180608_104631.jpg

 

Pohádková cesta

Ve čtvrtek 7. 6. jsme s dětmi vyrazili na Pohádkovou cestu. V lese kolem potoka jsme potkali spoustu pohádkových postaviček, které dětem dávaly různé úkoly. Děti je podle svých možností plnily. Nakonec dostaly drobné dárečky.

20180607_095129.jpg 

 

Dětský den

1. 6. jsme s dětmi z 1. oddělení oslavili Den dětí. Děti si mohly zaskákat na nafukovací trampolíně, vykoupat v bazénu, ochutnat zmrzlinu a  pohrát si  na pískovišti. Nakonec děti dostaly drobné dárečky.

DSC_0211.JPG

 

Výlet s Porozuměním

V pátek 25. května jeli klienti II. oddělení na tradiční výlet s Porozuměním. Letošní výlet začal ráno deštivě, ale cestou se počasí umoudřilo a než jsme dojeli na místo, svítilo už příjemně sluníčko. Porozumění letos pro své členy připravilo výlet do archeoskanzenu Modrá a na Velehrad. Archeoskanzen Modrá představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště. S papírovým průvodcem jsme si prošli všechny stavby a přečetli si jejich původ a účel. Nejvíce nás asi zaujala věž, z které byl krásný výhled do krajiny. Potom jsme navštívili sladkovodní a botanickou expozici Živá voda. V tunelu 3,5 metrů pod vodní hladinou nás ohromily obří ryby. V druhém podzemním patře jsme již byli v hloubce 6,5 metrů a mohli jsme pozorovat sumce či jesetery. Prohlídku Živé vody jsme zakončili procházkou okolo přírodního koupaliště a mokřad. Po dobrém obědě jsme se vydali do Velehradu, někteří příjemnou procházkou, jiní autobusem. Zdejší bazilika nás uchvátila svou velikostí a krásou. Někdo ještě navštívil podzemí baziliky a po kávě a zákusku v místní cukrárně jsme jeli spokojeni domů.

bez názvu8.png

 

Výlet dětí z 1. oddělení v roce  2018

V úterý 22. 5. jely děti z 1. oddělení na výlet. Navštívily zvířátka v ZOO Jihlava. Výlet se jim moc líbil.

Fotografie3600.jpg

 

 Ples SPMP "Starci na chmelu"

Letos jako každý rok se konal ples SPMP na Fóru. Letošní téma plesu bylo muzikál Starci na chmelu. Na toto téma jsme si připravili pro návštěvníky taneční vystoupení. Za tanec jsme sklidili u diváků velký potlesk. Ples jsme si všichni užili. 

Napsala Petra Pokorná

DSC_0164.JPG

 

Velikonoční trhy

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 proběhly v JEDU tradiční velikonoční trhy chráněných dílen. Ve stáncích se prodávalo zboží s velikonoční tématikou vyrobené klienty jednotlivých zařízení. Zaměstnanci jaderné elektrárny si v našem stánku zakoupili výrobky v celkové hodnotě 2 700,- Kč a přispěli tak na aktivity našich klientů. Děkujeme.

29472989_1844762275598849_3599694541264781312_o.jpg

 

Jarní turnaj v kuželkách

Letošní jarní turnaj v kuželkách mezi stacionáři proběhl v pondělí 19. 3. 2018 v kuželně v Borovině. Naše družstvo klientů II. oddělení se umístilo na krásném prvním místě. Cenu za nejlepší hod turnaje si odnesla Míša Syrová a Honza Vala. Gratulujeme.

20180319_112449.jpg

 

Canisterapie

Ve středu 21. 2. zavítal do stacionáře pejsek Hary spolu s canisterapeutkou Ing. Bc. Marcelou Blažkovou. Dětem se Hary moc líbil, hrály si s ním, hladily ho a pečovaly o něj.

20180221_094441.jpg

 

II. zimní olympiáda

V jeden slunečný únorový den jsme pro děti z prvního oddělení připravili olympiádu. Jednalo se o několik úkolů a her, za jejichž plnění nebo alespoň účast získaly děti medaile, které pro ně připravila paní učitelka Václavková.

20180219_110627.jpg

 

Karneval

V pondělí 12. 2. byl ve stacionáři karneval. Karnevalu se zúčastnili opravdu všichni. Klienti obou oddělení stacionáře, k mim se přidaly děti ze SpMŠ a nechyběli ani zaměstnanci obou zařízení. Po programu na jednotlivých odděleních a průvodu budovou se všichni sešli a společně si zazpívali a zatancovali na II. oddělení stacionáře. Bylo to hezké dopoledne.

DSCN1373.JPG

 

Tři králové

V pátek 5. 1. jsme dělali tři krále. Já jsem byl Baltazar, Luděk Špaček byl Kašpar a Melichara dělal Michal Hampl. Obcházeli jsme celý stacionář a zpívali jsme „My tři králové jdeme k vám.“ Na každém oddělení jsme se dětí ptali, jestli vědí, kdo to byli tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar. Bylo to hezké, všem se to líbilo.

Napsal Jan Vala

u (9).jpg

 

Mikuláš
5. 12. navštívil všechny přítomné klienty ve stacionáři Mikuláš se svým doprovodem. Děti vzácnou návštěvu zvědavě uvítaly a dostaly drobné dárečky. Děkujeme deváťákům ze ZŠ Horka-Domky.

WP_20171205_09_14_11_Pro.jpg

 

Vánoční trhy

Jako každý rok i letos prodáváme výrobky našich klientů na Vánočních trzích. Náš stánek jste již mohli navštívit na zámku ve Valči, na Adventním jarmarku na třebíčské radnici, 5. a 6. prosince mohli naše výrobky nakupovat zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany na Vánočních trzích chráněných dílen v prostorách elektrárny, dále náš stánek najdete na Barevných Vánocích v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, na trzích ve Starči, Vánočním náměstí v Třebíči a na trzích v Rokytnici nad Rokytnou. Všem za zájem a nakoupení výrobků děkujeme.

 

Na výstavě

Na konci měsíce října  navštívily některé děti z prvního oddělení podzimní výstavu produktů zahrad třebíčských zahrádkářů. Ovoce i ostatní produkty budily u dětí velký zájem.

Fotografie3539.jpg

 

Turnaj v kuželkách

Ve středu 25. 10. 2017 jsme se zúčastnili tradičního turnaje v kuželkách mezi stacionáři. Obsadili jsme 1. místo s celkovým výsledkem 275 bodů. Michal Hampl se stal nejlepším hráčem turnaje, nahrál 48 bodů. Dopoledne jsme si skvěle užili. Všem gratulujeme.

20171025_102212.jpg

 

Setkání v knihovně

Ve čtvrtek 5. 10. 2017 jsme se zúčastnili posezení se seniory. Tato akce se koná v knihovně na Modřínové ulici, letos to byl již pátý ročník. V knihovně se schází uživatelé našeho stacionáře s uživateli Domova pro seniory na ulici Manželů Curieových. Na toto setkání se vždy velmi těšíme, protože je plné zábavy. Společně s babičkami a dědečky si s chutí zazpíváme, zacvičíme a užijeme spoustu legrace. Na závěr našeho hezkého dopoledne si dáme malé občerstvení. S přáním pevného zdraví se těšíme na příští setkání.

Napsala Petra Pokorná

DSCN1149.JPG

 

Den otevřených dveří

Ve středu 4. 10. 2017 v rámci Týdne sociálních služeb proběhl ve stacionáři Den otevřených dveří. Návštěvníkům se dveře otevřely ráno v 8 hodin. V 10 hodin bylo krátké vystoupení klientů II. oddělení k příležitosti 10 let registrace stacionáře jako poskytovatele sociálních služeb. Klienti návštěvníkům zatancovali předtančení z plesu SPMP "Příběh z lázní" a zazpívali několik písní. Potom následovala prohlídka stacionáře. Dveře zůstaly návštěvníkům otevřeny do 15 hodin. Všem, kteří jste přišli, děkujeme za účast a zájem.

bez názvu.png

 

V Alternátoru

Ve středu 27. 9. 2017 jsme byli v Borovině v Alternátoru. Zhlédli jsme program o planetách na projekční kouli. Potom jsme si prohlédli celý Alternátor. Někteří si vyzkoušeli horolezeckou stěnu. Bylo to moc hezké, jen času bylo málo, v Alternátoru bychom klidně byli déle.

Napsal Luděk Špaček

20170927_105023.jpg

 

,,Každý den na čerstvém vzduchu"

Od začátku prázdnin si klienti II. oddělení užívají za pěkného počasí pobytu v nové pergole. Na čerstvém vzduchu mohou trávit dopolední zaměstnání, oběd i odpolední relaxaci, mohou zde popíjet kávu nebo hrát společenské hry. Tento projekt finančně podpořil Kraj Vysočina.

DSCN1088.JPG DSCN1094.JPG fondvysociny_240x80.png

 

Týden výletů a akcí

Poslední týden před prázdninami si klienti II. oddělení užili už potřetí Týden výletů a akcí. V pondělí jej zahájili hrou, při které plnili vědomostní a pohybové úkoly. Odměnou pro ně bylo posezení v cukrárně. V úterý navštívili zookoutek v Borovině. Přinesli zvířátkům pamlsky a peníze, které pro provoz zookoutku mezi sebou vybrali. Ve středu jeli vlakem na výlet do Brna. Navštívili Technické muzeum a v nedaleké Pohádkové hospůdce si dali chutný oběd. Výlet se vydařil, bylo pěkné počasí. Čtvrtek byl na akce nejbohatším dnem, dopoledne klienti nakupovali a hráli společenské hry, po obědě se jeli vykoupat do Laguny, po návratu si připravili poháry, do kterých mimo jiné i natrhali ovoce v zahradě stacionáře. Navečer si klienti promítali film, po něm následovala stezka odvahy, plnění úkolů v zahradě stacionáře, opékání buřtů a posezení u ohně. Klienti ve stacionáři přespali a v pátek, po obědě a rozdání diplomů a odměn, se rozešli domů. Někteří se rozloučili, protože budou o prázdninách doma, jiní budou v docházce pokračovat i o prázdninách.

bez názvu.png

 

Výlet do Brtnice

Asi v polovině měsíce června jsme s dětmi zavítali na zámek do Brtnice. Bylo zde divadelní představení, skákací hrad i další atrakce. Zámkem nás provedl pan král a princezny.

20170613_104407.jpg

 

Den pro společný úsměv

Den pro společný úsměv se uskutečnil 7. 6. 2017 na zahradě stacionáře. Program zahájili žáci ZUŠ Třebíč hrou na dechové nástroje a po úvodních slovech pana ředitele stacionáře a pana starosty Města Třebíče se představilo Václavské divadélko, které společně s klienty II. oddělení stacionáře zahrálo pohádku Lotrando a Zubejda. O spolupráci mezi zdravými a handicapovanými lidmi byl celý letošní projekt. V programu se dále představili hudební kroužek ZŠ TGM, všichni si mohli zatancovat zumbu pod vedením Elišky Hoblové, následoval divadelní soubor HURDISKA a taneční kroužek ZŠ Horka-Domky. V odpoledním bloku hrála k tanci i poslechu skupina KOLOWRATH, zatancovali žáci tanečního souboru Arabes, své dovednosti si mohl každý vyzkoušet ve workshopu skupiny Magnis a nakonec proběhlo i kvůli nepřízni počasí málem zrušené číslo Agility. Po celý den probíhaly soutěže ve dvojicích, kdy si dvojice složená ze zdravého a handicapovaného člověka mohla vyzkoušet vzájemnou spolupráci a toleranci. Mimo to pro návštěvníky byla připravena vědomostní, pohybová a výtvarná dílna, malování na obličej, ukázky první pomoci, pro malé návštěvníky skákací hrad a pro všechny oheň na opékání buřtů. I letos se den pro společný úsměv těšil přízni návštěvníků, kterých přišlo 450. Děkujeme všem zúčastněným, sponzorům a studentům středních škol, kteří nám při akci pomáhali.

DSC_1107.JPG

 

Návštěva vyhlídky

Jednoho slunečného červnového dopoledne jsme s dětmi z 1. oddělení vyrazili na výlet na nedaleký "Kostelíček" a zde jsme navštívili novou rozhlednu. Dětem se celý malý výlet i krásný výhled na Třebíč moc líbil.

20170608_105847.jpg

 

Začátek června

I když klienti II. oddělení už dávno nejsou děti, zúčastnili se hned dvou akcí pořádaných ke Dni dětí. Ve čtvrtek 1. 6. si zasoutěžili na Barevném dni, pořádaném ZŠ Horka-Domky. A v pátek 2. 6. jeli autobusem do autokempu Wilsonka na Dalešické přehradě. Zde pořádalo svou tradiční akci ke Dni dětí  SPMP. Program byl pestrý. Pro všechny byla připravena přednáška Vodních záchranářů. Klienti se dozvěděli desatero bezpečného koupání a následovaly i praktické ukázky záchrany tonoucího a podávání první pomoci. Potom si mohli klienti buď zasoutěžit nebo zatancovat při živé hudbě. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a organizátoři nezapomněli ani na pitný režim. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

20170602_110846.jpg

 

Zmrzlina

Druhý červnový den jsme s dětmi z 1. oddělení zamířili do cukrárny. Děti si pochutnaly na cukroví a zmrzlině.

20170602_104648.jpg

 

Barevný den

1. 6. jsme s dětmi z 1. oddělení využili pozvání k soutěžení na Barevném dnu, který se uskutečnil na ZŠ Horka-Domky. Akce se vydařila, všichni se dobře bavili a za odměnu dostaly děti balonek. Děkujeme organizátorům akce.

 

20170601_102757.jpg

 

Hurá, sláva výletu

Koncem měsíce května byly pro klienty II. oddělení připraveny hned dva výlety po sobě. První ve čtvrtek 25. 5., kdy navštívili třebíčský zámek. Ráno se vydali procházkou po Třebíči do zámku, kde na ně čekal vzdělávací program v expozici Cesty časem, zhlédli krátký film o historii Třebíče, dozvěděli se něco o městských právech a vyplnili si pracovní listy. Nejzajímavější byly pro klienty středověké tresty, ty by dnes zažít nikdo z nich nechtěl. Potom si dali všichni chutný oběd v Lihovaru a cestou zpět si prohlédli nově zrekonstruovanou ledovnu. V pátek čekal klienty výlet autobusem. Jeli do Pelhřimova, navštívili Muzeum rekordů a kuriozit a druhou expozici tohoto muzea Zlaté české ručičky, zde bylo všechno ze sirek. A na zahradě třeba obří konvička. Po obědě a prohlídce pelhřimovského náměstí, místní šatlavy a výstavy historického spodního prádla je čekala ještě prohlídka hradu Orlík. Z hradní věže byl neuvěřitelný pohled do kraje, počasí bylo nádherné a viditelnost skvělá. Všichni byli spokojeni.

 

Výlet na Dalešickou přehradu

25. 5. jsme s dětmi vyrazili na výlet lodí na Dalešickou přehradu. Pluli jsme velkou lodí s panem kapitánem kolem Wilsonovy skály. Výlet se všem moc líbil.

20170525_083742.jpg

 

Fotbalový turnaj

Ve středu 24. 5. v Borovině na fotbalovém turnaji mezi stacionáři si klienti II. oddělení vybojovali první místo. Všichni pro to udělali maximum a z vítězství měli velkou radost.

 

Pohádková cesta

23. 5. jsme se dopravili do Boroviny a společně vyrazili na Pohádkovou cestu. Potkali jsme princezny, Šmoulinku, Mimoně, vodníka i další pohádkové bytosti. Děti plnily různé úkoly. Celé pohádkové dopoledne se krásně vydařilo.

 

Divadlo

V pondělí 22. 5. jsme se šli do Základní školy Horka-Domky podívat na Václavské  divadélko. Loupežnická pohádka s dětskými herci slavila velký úspěch.

 

Za zvířátky do Zookoutku

Další naší květnovou akcí byla návštěva Zookoutku DDM Třebíč. Děti si zde mohly pohladit želvu, agamu, morče a dokonce i ježka.

20170518_094210.jpg

 

Návštěva na vlakovém nádraží

V květnu jsme pro děti z prvního oddělení připravili několik akcí. Jednou z nich byla návštěva vlakového nádraží. Děti si prohlédly budovu, koleje i nově přistavený podchod. Seznámily se také s panem výpravčím a dostaly dětské vstupenky. Nakonec zamávaly vlaku.

20170511_103939.jpg

 

Jak nebyly čarodějnice

Na pátek 28. 4. 2017 jsme měli na II. oddělení připravené čarodějnické dopoledne. Měli jsme opékat párky a u ohně tancovat a zpívat. Zatímco vloni bylo na čarodějnice téměř letní počasí, letos jsme se ráno probudili do krajiny pokryté sněhovou peřinou. Na oddělení jsme si tedy o vzniku tradice čarodějnic jen povídali a párky jsme opékali na pánvičce v kuchyňce. Po kvízu "V které české pohádce nebo filmu vystupují čarodějnice?" jsme zhlédli pohádku "Šmankote babičko čaruj" a zahráli si "Člověče nezlob se". Bylo to hodně jiné, než bývají čarodějnice jiné roky, ale my se dobře bavili.

 

Jarní povídání

V před velikonoční čas jsme se s dětmi z prvního oddělení vydali do knihovny na Modřínově ulici v Třebíči. Ujaly se nás velmi milé knihovnice a děti si mohly vyslechnout poutavé povídání o jaře i prohlédnout dětské knížky a prostory knihovny.

20170412_093331.jpg

 

Velikonoční trhy EDU

V úterý 11. 3. celé dopoledne probíhaly v JEDU velikonoční trhy. Tradičně jsme prodávali výrobky našich klientů s velikonoční tématikou. Celkem jsme utržili 2 905,- Kč a za to zaměstnancům JEDU děkujeme.

 

Loučení se zimou

Jaro jsme s dětmi z 1. oddělení přivítali loučením se zimou. Skončila za plotem a doufáme, že se k nám vrátí až za hodně dlouho :-).

20170320_110617.jpg