Události a akce

dny pro spolecny usmev.jpg

 

 Ples SPMP "Starci na chmelu"

Letos jako každý rok se konal ples SPMP na Fóru. Letošní téma plesu bylo muzikál Starci na chmelu. Na toto téma jsme si připravili pro návštěvníky taneční vystoupení. Za tanec jsme sklidili u diváků velký potlesk. Ples jsme si všichni užili. 

Napsala Petra Pokorná

DSC_0164.JPG

 

Velikonoční trhy

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 proběhly v JEDU tradiční velikonoční trhy chráněných dílen. Ve stáncích se prodávalo zboží s velikonoční tématikou vyrobené klienty jednotlivých zařízení. Zaměstnanci jaderné elektrárny si v našem stánku zakoupili výrobky v celkové hodnotě 2 700,- Kč a přispěli tak na aktivity našich klientů. Děkujeme.

29472989_1844762275598849_3599694541264781312_o.jpg

 

Jarní turnaj v kuželkách

Letošní jarní turnaj v kuželkách mezi stacionáři proběhl v pondělí 19. 3. 2018 v kuželně v Borovině. Naše družstvo klientů II. oddělení se umístilo na krásném prvním místě. Cenu za nejlepší hod turnaje si odnesla Míša Syrová a Honza Vala. Gratulujeme.

20180319_112449.jpg

 

Canisterapie

Ve středu 21. 2. zavítal do stacionáře pejsek Hary spolu s canisterapeutkou Ing. Bc. Marcelou Blažkovou. Dětem se Hary moc líbil, hrály si s ním, hladily ho a pečovaly o něj.

20180221_094441.jpg

 

II. zimní olympiáda

V jeden slunečný únorový den jsme pro děti z prvního oddělení připravili olympiádu. Jednalo se o několik úkolů a her, za jejichž plnění nebo alespoň účast získaly děti medaile, které pro ně připravila paní učitelka Václavková.

20180219_110627.jpg

 

Karneval

V pondělí 12. 2. byl ve stacionáři karneval. Karnevalu se zúčastnili opravdu všichni. Klienti obou oddělení stacionáře, k mim se přidaly děti ze SpMŠ a nechyběli ani zaměstnanci obou zařízení. Po programu na jednotlivých odděleních a průvodu budovou se všichni sešli a společně si zazpívali a zatancovali na II. oddělení stacionáře. Bylo to hezké dopoledne.

DSCN1373.JPG

 

Tři králové

V pátek 5. 1. jsme dělali tři krále. Já jsem byl Baltazar, Luděk Špaček byl Kašpar a Melichara dělal Michal Hampl. Obcházeli jsme celý stacionář a zpívali jsme „My tři králové jdeme k vám.“ Na každém oddělení jsme se dětí ptali, jestli vědí, kdo to byli tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar. Bylo to hezké, všem se to líbilo.

Napsal Jan Vala

u (9).jpg

 

Mikuláš
5. 12. navštívil všechny přítomné klienty ve stacionáři Mikuláš se svým doprovodem. Děti vzácnou návštěvu zvědavě uvítaly a dostaly drobné dárečky. Děkujeme deváťákům ze ZŠ Horka-Domky.

WP_20171205_09_14_11_Pro.jpg

 

Vánoční trhy

Jako každý rok i letos prodáváme výrobky našich klientů na Vánočních trzích. Náš stánek jste již mohli navštívit na zámku ve Valči, na Adventním jarmarku na třebíčské radnici, 5. a 6. prosince mohli naše výrobky nakupovat zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany na Vánočních trzích chráněných dílen v prostorách elektrárny, dále náš stánek najdete na Barevných Vánocích v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, na trzích ve Starči, Vánočním náměstí v Třebíči a na trzích v Rokytnici nad Rokytnou. Všem za zájem a nakoupení výrobků děkujeme.

 

Na výstavě

Na konci měsíce října  navštívily některé děti z prvního oddělení podzimní výstavu produktů zahrad třebíčských zahrádkářů. Ovoce i ostatní produkty budily u dětí velký zájem.

Fotografie3539.jpg

 

Turnaj v kuželkách

Ve středu 25. 10. 2017 jsme se zúčastnili tradičního turnaje v kuželkách mezi stacionáři. Obsadili jsme 1. místo s celkovým výsledkem 275 bodů. Michal Hampl se stal nejlepším hráčem turnaje, nahrál 48 bodů. Dopoledne jsme si skvěle užili. Všem gratulujeme.

20171025_102212.jpg

 

Setkání v knihovně

Ve čtvrtek 5. 10. 2017 jsme se zúčastnili posezení se seniory. Tato akce se koná v knihovně na Modřínové ulici, letos to byl již pátý ročník. V knihovně se schází uživatelé našeho stacionáře s uživateli Domova pro seniory na ulici Manželů Curieových. Na toto setkání se vždy velmi těšíme, protože je plné zábavy. Společně s babičkami a dědečky si s chutí zazpíváme, zacvičíme a užijeme spoustu legrace. Na závěr našeho hezkého dopoledne si dáme malé občerstvení. S přáním pevného zdraví se těšíme na příští setkání.

Napsala Petra Pokorná

DSCN1149.JPG

 

Den otevřených dveří

Ve středu 4. 10. 2017 v rámci Týdne sociálních služeb proběhl ve stacionáři Den otevřených dveří. Návštěvníkům se dveře otevřely ráno v 8 hodin. V 10 hodin bylo krátké vystoupení klientů II. oddělení k příležitosti 10 let registrace stacionáře jako poskytovatele sociálních služeb. Klienti návštěvníkům zatancovali předtančení z plesu SPMP "Příběh z lázní" a zazpívali několik písní. Potom následovala prohlídka stacionáře. Dveře zůstaly návštěvníkům otevřeny do 15 hodin. Všem, kteří jste přišli, děkujeme za účast a zájem.

bez názvu.png

 

V Alternátoru

Ve středu 27. 9. 2017 jsme byli v Borovině v Alternátoru. Zhlédli jsme program o planetách na projekční kouli. Potom jsme si prohlédli celý Alternátor. Někteří si vyzkoušeli horolezeckou stěnu. Bylo to moc hezké, jen času bylo málo, v Alternátoru bychom klidně byli déle.

Napsal Luděk Špaček

20170927_105023.jpg

 

,,Každý den na čerstvém vzduchu"

Od začátku prázdnin si klienti II. oddělení užívají za pěkného počasí pobytu v nové pergole. Na čerstvém vzduchu mohou trávit dopolední zaměstnání, oběd i odpolední relaxaci, mohou zde popíjet kávu nebo hrát společenské hry. Tento projekt finančně podpořil Kraj Vysočina.

DSCN1088.JPG DSCN1094.JPG fondvysociny_240x80.png

 

Týden výletů a akcí

Poslední týden před prázdninami si klienti II. oddělení užili už potřetí Týden výletů a akcí. V pondělí jej zahájili hrou, při které plnili vědomostní a pohybové úkoly. Odměnou pro ně bylo posezení v cukrárně. V úterý navštívili zookoutek v Borovině. Přinesli zvířátkům pamlsky a peníze, které pro provoz zookoutku mezi sebou vybrali. Ve středu jeli vlakem na výlet do Brna. Navštívili Technické muzeum a v nedaleké Pohádkové hospůdce si dali chutný oběd. Výlet se vydařil, bylo pěkné počasí. Čtvrtek byl na akce nejbohatším dnem, dopoledne klienti nakupovali a hráli společenské hry, po obědě se jeli vykoupat do Laguny, po návratu si připravili poháry, do kterých mimo jiné i natrhali ovoce v zahradě stacionáře. Navečer si klienti promítali film, po něm následovala stezka odvahy, plnění úkolů v zahradě stacionáře, opékání buřtů a posezení u ohně. Klienti ve stacionáři přespali a v pátek, po obědě a rozdání diplomů a odměn, se rozešli domů. Někteří se rozloučili, protože budou o prázdninách doma, jiní budou v docházce pokračovat i o prázdninách.

bez názvu.png

 

Výlet do Brtnice

Asi v polovině měsíce června jsme s dětmi zavítali na zámek do Brtnice. Bylo zde divadelní představení, skákací hrad i další atrakce. Zámkem nás provedl pan král a princezny.

20170613_104407.jpg

 

Den pro společný úsměv

Den pro společný úsměv se uskutečnil 7. 6. 2017 na zahradě stacionáře. Program zahájili žáci ZUŠ Třebíč hrou na dechové nástroje a po úvodních slovech pana ředitele stacionáře a pana starosty Města Třebíče se představilo Václavské divadélko, které společně s klienty II. oddělení stacionáře zahrálo pohádku Lotrando a Zubejda. O spolupráci mezi zdravými a handicapovanými lidmi byl celý letošní projekt. V programu se dále představili hudební kroužek ZŠ TGM, všichni si mohli zatancovat zumbu pod vedením Elišky Hoblové, následoval divadelní soubor HURDISKA a taneční kroužek ZŠ Horka-Domky. V odpoledním bloku hrála k tanci i poslechu skupina KOLOWRATH, zatancovali žáci tanečního souboru Arabes, své dovednosti si mohl každý vyzkoušet ve workshopu skupiny Magnis a nakonec proběhlo i kvůli nepřízni počasí málem zrušené číslo Agility. Po celý den probíhaly soutěže ve dvojicích, kdy si dvojice složená ze zdravého a handicapovaného člověka mohla vyzkoušet vzájemnou spolupráci a toleranci. Mimo to pro návštěvníky byla připravena vědomostní, pohybová a výtvarná dílna, malování na obličej, ukázky první pomoci, pro malé návštěvníky skákací hrad a pro všechny oheň na opékání buřtů. I letos se den pro společný úsměv těšil přízni návštěvníků, kterých přišlo 450. Děkujeme všem zúčastněným, sponzorům a studentům středních škol, kteří nám při akci pomáhali.

DSC_1107.JPG

 

Návštěva vyhlídky

Jednoho slunečného červnového dopoledne jsme s dětmi z 1. oddělení vyrazili na výlet na nedaleký "Kostelíček" a zde jsme navštívili novou rozhlednu. Dětem se celý malý výlet i krásný výhled na Třebíč moc líbil.

20170608_105847.jpg

 

Začátek června

I když klienti II. oddělení už dávno nejsou děti, zúčastnili se hned dvou akcí pořádaných ke Dni dětí. Ve čtvrtek 1. 6. si zasoutěžili na Barevném dni, pořádaném ZŠ Horka-Domky. A v pátek 2. 6. jeli autobusem do autokempu Wilsonka na Dalešické přehradě. Zde pořádalo svou tradiční akci ke Dni dětí  SPMP. Program byl pestrý. Pro všechny byla připravena přednáška Vodních záchranářů. Klienti se dozvěděli desatero bezpečného koupání a následovaly i praktické ukázky záchrany tonoucího a podávání první pomoci. Potom si mohli klienti buď zasoutěžit nebo zatancovat při živé hudbě. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a organizátoři nezapomněli ani na pitný režim. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

20170602_110846.jpg

 

Zmrzlina

Druhý červnový den jsme s dětmi z 1. oddělení zamířili do cukrárny. Děti si pochutnaly na cukroví a zmrzlině.

20170602_104648.jpg

 

Barevný den

1. 6. jsme s dětmi z 1. oddělení využili pozvání k soutěžení na Barevném dnu, který se uskutečnil na ZŠ Horka-Domky. Akce se vydařila, všichni se dobře bavili a za odměnu dostaly děti balonek. Děkujeme organizátorům akce.

 

20170601_102757.jpg

 

Hurá, sláva výletu

Koncem měsíce května byly pro klienty II. oddělení připraveny hned dva výlety po sobě. První ve čtvrtek 25. 5., kdy navštívili třebíčský zámek. Ráno se vydali procházkou po Třebíči do zámku, kde na ně čekal vzdělávací program v expozici Cesty časem, zhlédli krátký film o historii Třebíče, dozvěděli se něco o městských právech a vyplnili si pracovní listy. Nejzajímavější byly pro klienty středověké tresty, ty by dnes zažít nikdo z nich nechtěl. Potom si dali všichni chutný oběd v Lihovaru a cestou zpět si prohlédli nově zrekonstruovanou ledovnu. V pátek čekal klienty výlet autobusem. Jeli do Pelhřimova, navštívili Muzeum rekordů a kuriozit a druhou expozici tohoto muzea Zlaté české ručičky, zde bylo všechno ze sirek. A na zahradě třeba obří konvička. Po obědě a prohlídce pelhřimovského náměstí, místní šatlavy a výstavy historického spodního prádla je čekala ještě prohlídka hradu Orlík. Z hradní věže byl neuvěřitelný pohled do kraje, počasí bylo nádherné a viditelnost skvělá. Všichni byli spokojeni.

 

Výlet na Dalešickou přehradu

25. 5. jsme s dětmi vyrazili na výlet lodí na Dalešickou přehradu. Pluli jsme velkou lodí s panem kapitánem kolem Wilsonovy skály. Výlet se všem moc líbil.

20170525_083742.jpg

 

Fotbalový turnaj

Ve středu 24. 5. v Borovině na fotbalovém turnaji mezi stacionáři si klienti II. oddělení vybojovali první místo. Všichni pro to udělali maximum a z vítězství měli velkou radost.

 

Pohádková cesta

23. 5. jsme se dopravili do Boroviny a společně vyrazili na Pohádkovou cestu. Potkali jsme princezny, Šmoulinku, Mimoně, vodníka i další pohádkové bytosti. Děti plnily různé úkoly. Celé pohádkové dopoledne se krásně vydařilo.

 

Divadlo

V pondělí 22. 5. jsme se šli do Základní školy Horka-Domky podívat na Václavské  divadélko. Loupežnická pohádka s dětskými herci slavila velký úspěch.

 

Za zvířátky do Zookoutku

Další naší květnovou akcí byla návštěva Zookoutku DDM Třebíč. Děti si zde mohly pohladit želvu, agamu, morče a dokonce i ježka.

20170518_094210.jpg

 

Návštěva na vlakovém nádraží

V květnu jsme pro děti z prvního oddělení připravili několik akcí. Jednou z nich byla návštěva vlakového nádraží. Děti si prohlédly budovu, koleje i nově přistavený podchod. Seznámily se také s panem výpravčím a dostaly dětské vstupenky. Nakonec zamávaly vlaku.

20170511_103939.jpg

 

Jak nebyly čarodějnice

Na pátek 28. 4. 2017 jsme měli na II. oddělení připravené čarodějnické dopoledne. Měli jsme opékat párky a u ohně tancovat a zpívat. Zatímco vloni bylo na čarodějnice téměř letní počasí, letos jsme se ráno probudili do krajiny pokryté sněhovou peřinou. Na oddělení jsme si tedy o vzniku tradice čarodějnic jen povídali a párky jsme opékali na pánvičce v kuchyňce. Po kvízu "V které české pohádce nebo filmu vystupují čarodějnice?" jsme zhlédli pohádku "Šmankote babičko čaruj" a zahráli si "Člověče nezlob se". Bylo to hodně jiné, než bývají čarodějnice jiné roky, ale my se dobře bavili.

 

Jarní povídání

V před velikonoční čas jsme se s dětmi z prvního oddělení vydali do knihovny na Modřínově ulici v Třebíči. Ujaly se nás velmi milé knihovnice a děti si mohly vyslechnout poutavé povídání o jaře i prohlédnout dětské knížky a prostory knihovny.

20170412_093331.jpg

 

Velikonoční trhy EDU

V úterý 11. 3. celé dopoledne probíhaly v JEDU velikonoční trhy. Tradičně jsme prodávali výrobky našich klientů s velikonoční tématikou. Celkem jsme utržili 2 905,- Kč a za to zaměstnancům JEDU děkujeme.

 

Loučení se zimou

Jaro jsme s dětmi z 1. oddělení přivítali loučením se zimou. Skončila za plotem a doufáme, že se k nám vrátí až za hodně dlouho :-).

20170320_110617.jpg